چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹

آب میوه ای ضد سرطان!

در روزهای گرم تابستانی برای انتخاب آبمیوه به سراغ ضد سرطانی ها بروید.
۰
آب میوه ای ضد سرطان!
مردم‌نيوز: برای جلوگیری از سرطان از آبمیوه ای که در ادامه معرفی می کنیم و ارزش های سلامتی اش را بر میشمریم استفاده کنید.
اطلاعات تغذیه آب هویج

آب هویج متراکم برای تغذیه و یک جایگزین سالم برای بسیاری از آبمیوه ها است.
طبق آمار پایگاه داده های مواد غذایی ملی وزارت امورخارجه ایالات متحده، 1 فنجان آب هویج کنسرو شده حاوی:
94 کیلو کالری
2.24 گرم پروتئین
0.35 گرم چربی
21.90 گرم کربوهیدرات
1.90 گرم فیبر
همان مقدار آب، انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی را شامل می شود از جمله:
689 میلی گرم پتاسیم
20.1 میلی گرم ویتامین C
0.217 میلی گرم تیامین
0.512 میلی گرم ویتامین B-6
255 میکروگرم ویتامین A
36.6 میکروگرم ویتامین K است
مزایای سلامتی برای آب هویج

آب هویج مغذی است و ممکن است برای طیف وسیعی از شرایط سلامتی مفید باشد:
سرطان معده


هویج حاوی آنتی اکسیدان ها هستند که ممکن است نقشی در پیشگیری از سرطان داشته باشد در بررسی مطالعات، محققان تاثیر هویج را در افراد در معرض خطر سرطان معده بررسی کردند.
آنها نتیجه گرفتند که خوردن هویج با 26 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان معده مرتبط است. با این حال، مشخص نیست که چه مقدار از آنها باید به منظور کاهش خطر سرطان معده خورده شود. مطالعات بیشتر کنترل شده برای تأیید این ارتباط مورد نیاز است.
لوسمی

تحقیقات بیشتری نیاز است اما آب هویج ممکن است نقش بعدی در درمان لوسمی داشته باشد.
در یک مطالعه، محققان بررسی اثر عصاره آب هویج بر روی سلولهای لوسمی را بررسی کردند. عصاره آب هویج سبب خود تخریبی سلولهای لوسمی شده و چرخه سلولی آنها را متوقف می کند
سرطان پستان

سطح بالای کاروتنوئیدها در آب هویج ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه کمک کند.
مطالعه از بازمانده سرطان پستان به بررسی تاثیر آب هویج بر سطح کاروتنوئیدها، نشانگرهای استرس اکسیداتیو و نشانگرهای التهاب خون می پردازد.
محققان گزارش دادند که سطح بالاتری از کاروتنوئیدها در خون با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارد.
در طول مطالعه، شرکت کنندگان 8 اونس آب هویج روزانه به مدت 3 هفته مصرف کردند. در پایان مطالعه، زنان دارای سطوح بالاتری از کاروتنوئید و سطوح پایین تر نشانگر مرتبط با استرس اکسیداتیو بودند.
بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)

آب هویج دارای ویتامین C بالا است. محققان در ارتباط با مصرف ویتامین C و بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) در بزرگسالان کره ای در سن 40 سالگی و یا بالاتر بررسی کردند.
آنها دریافتند افرادی که مبتلا به COPD هستند مصرف زیاد مواد مغذی موجود در آب هویج، از جمله کاروتن، پتاسیم، ویتامین A و ویتامین C، نسبت به افراد بدون COPD به میزان قابل توجهی کمتر است.
با این حال، افراد مبتلا به COPD همچنین به طور کلی غذا کمتر از افراد بدون COPD خوردند.
برای افرادی که به شدت سیگار می کشند خطر ابتلا به COPD در افرادی که بیشتر ویتامین C مصرف می کنند نسبت به کسانی که بسیار کم مصرف دارند، پایین تر است.
خطرات و ملاحظات احتمالی آب هویج

افراد مبتلا به سیستم ایمنی ضعیف - مانند افرادی که از درمان سرطانی استفاده می کنند زنان باردار، کودکان جوان و افراد مسن ممکن است نیاز به اجتناب از مواد غذایی خاص داشته باشند در صورتی که خطر ابتلا به این بیماری در معرض مواد غذایی وجود داشته باشد.
آب میوه ها و سبزیجات که تازه فشرده شده اند و یا پاستوریزه نشده اند ممکن است خطر بیشتری برای انتقال باکتری ها داشته باشند.
مرکز Sloan Kettering Cancer معتقد است که افرادی که به رژیم کم ریزمغذی مراجعه کرده اند باید آب میوه ها و سبزیجات بدون پاستوریزه مصرف کنند مگر اینکه در خانه تهیه شوند.
طبق اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، زنان باردار باید آبمیوه هایی را که پاستوریزه شده مصرف کنند. همچنین باید از آب میوه تازه ای که ممکن است در بازار کشاورزان یا آبمیوه فروشی ها فروخته می شود اجتناب شود.
هویج حاوی یک نوع کاروتنوئید به نام بتا کاروتن است که بدن می تواند به ویتامین A تبدیل کند.
خوردن مقدار زیادی کاروتنوئیدها از غذاها با اثرات مضر مرتبط نیست. با این وجود، اگر فرد یک مقدار طولانی مدت بتا کاروتن مصرف کند پوست می تواند زرد یا نارنجی باشد. این اثر، کاروتنودرما نامیده می شود.
کد مطلب: 77131
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای