پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۷

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به خبرنگاران

همزمان با هفدهم مردادماه، روز خبرنگار، بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت کار خبرنگاران منتشر می‌شود.
۰
توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به خبرنگاران
مردم‌نيوز: همزمان با هفدهم مردادماه، روز خبرنگار، بخش‌هایی از بیانات مقام معظم رهبری درباره اهمیت کار خبرنگاران و توصیه‌های ایشان به این قشر منتشر می‌شود:

توصیه به تنظیم خبرآسان

نوشتن، یک عمل هنرى است. هرچه می‌توانید، ظرافت‌ها و زیبایی‌هاى ادبى و نگارشى را در نوشته‌ خبر به کار ببرید. یک متن زیبا و درعین‌حال آسان درست کنید. متن معضل و معوج و پیچ‌وخمدار و مخصوص خواص فایده‌اى ندارد.

زیبایى و گستردگى خبر

خبر بایستى در نهایت زیبایى و گستردگى باشد؛ یعنى همه بفهمند. پیرزن بیسوادى هم که در خانه نشسته، وقتى رادیو یا تلویزیون خود را باز کرد، بفهمد شما به او چه می‌گویید؛ این کارِ هنرى است و تمرین لازم دارد. اصلاً عدّه‌ای بنشینند این کار را تمرین کنند. عدّه‌اى باشند که وقتى خبرى تنظیم میشود، آن را ممیّزى کنند. همه‌ی خبرها اینطور نیست که آناً به دستتان برسد. البتّه من بخش سردبیرى خبر را که آقایان دور میز می‌نشینند و خبر را تنظیم میکنند، دیده‌ام. تنظیم خبر نباید با عجله انجام شود؛ باید فرصتى باشد و کسانى بنشینند این را_ بخصوص در تفسیرها_ دقّت کنند.

اهمیت کار خبرنگار

ملّت‌ها کار شما را تعقیب می‌کنند، ملّت‌ها به دنبال خبر اجتماعات شما، خبر نماز جمعهى شما، خبر انتخابات شما و خبر مسائل داخلى شما هستند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 79492
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای