يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰

ائتلاف نصر با تشکیل کمیته مذاکرات راهی اقلیم کردستان عراق می شود

ائتلاف نصر که رهبری آن را حیدر العبادی برعهده دارد، کمیته مذاکرات برای رایزنی با جریان های سیاسی دیگر تشکیل داده و قرار است برای مذاکره با جریان های سیاسی کُرد راهی اقلیم کردستان شود.
۰
ائتلاف نصر با تشکیل کمیته مذاکرات راهی اقلیم کردستان عراق می شود
مردم‌نيوز: «ائتلاف نصر» که رهبری آن را «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق برعهده دارد و پس از ائتلاف سائرون و فتح جایگاه سوم را دارد اعلام کرده برای تشکیل ائتلاف بزرگتر «کمیته مذاکرات» تشکیل می دهد.
بر اساس این خبر، این کمیته مذاکرات قرار است با جریان های سیاسی مختلف دیدار داشته باشد و همچنین به اقلیم کردستان سفر کرده تا با کُردها دیدار کند.
«خالد العبیدی» وزیر دفاع پیشین عراق ریاست این کمیته مذاکرات را برعهده دارد و در یک نشست خبری اعلام کرده که مذاکرات اولیه با هیأت جریان حکمت و الوطنیه تاکنون نتایج خوب به همراه داشته است.
وی اعلام کرده که ائتلاف سائرون و حکمت و الوطنیه به ائتلاف نصر نزدیک تر از دیگر ائتلاف ها است و تأکید کرد که تفاهم های اولیه ای با حزب دموکرات کردستان هم صورت گرفته و این ائتلاف با ائتلاف فتح هم تماس هایی داشته است.
با وجود گذشت سه ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق، جریان های پیروز در انتخابات هنوز موفق نشده اند ائتلاف بزرگتر را در پارلمان برای تشکیل دولت، ایجاد کنند.
کد مطلب: 79733
مرجع : مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای