دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶

ارتش سوریه در ادلب تقویت شد

منابع خبری از تداوم روند اعزام نیرو و ارسال تجهیزات توسط ارتش سوریه به شمال این کشور برای آغاز عملیات نظامی علیه تروریستها در استان ادلب خبر می‌دهند.
۰
ارتش سوریه در ادلب تقویت شد
مردم‌نيوز: روزنامه الوطن سوریه امروز دوشنبه گزارش داد که ارتش سوریه در حال ارسال تجهیزات نظامی به استانهای «حماه، لاذقیه» و ادلب است.

به گزارش الوطن، صدها سرباز و دهها خودروی زرهی و جنگ‌افزار در چارچوب فراهم سازی مقدمات عملیات نظامی در مثلثی که ریف جسر الشغور غربی و سهل الغاب در شمال غرب حماه و سلسله جبال شمالی لاذقیه را به یکدیگر وصل می‌کند، به این منطقه ارسال شده است.

گفته می‌شود که روز گذشته ارتش سوریه و پلیس نظامی روسیه گذرگاههای «قلعه المضیق و مورک» واقع در ریف حماه را همزمان با زمزمه‌های آغاز عملیات در این منطقه بسته‌اند.

منابع خبری معارض در همین زمینه اعلام کردند که ارتش سوریه قلعه المضیق را به صورت ناگهانی بسته است و پلیس نظامی روسیه نیز مورک را بست و نیروهای وابسته به آن تا شهر «قمحانه» در ریف شمالی حماه استقرار یافته‌اند.

در همین راستا، منابع میدانی به پایگاه خبری «شام تایمز» اعلام کردند حدود 50 سرباز و افسر روس وارد پایگاه هوایی «ابوالظهور» شدند.

به گفته این منابع، این نیروهای روس انواع سلاح تاکتیکی نیمه سنگین و سنگین با خود به این پایگاه انتقال دادند.

منابع مذکور تأکید کردند، اعزام این نیروها در راستای عملیات شناسایی و رصد میدانی پیش از آغاز عملیات قریب الوقوع در ادلب است.

آغاز شمارش معکوس برای تغییر نقشه استان ادلب

روزنامه الاخبار در همین زمینه گزارش داد که شمارش معکوس برای تغییر نقشه استان ادلب عملا آغاز شده است و احتمالا «پیامهای آتشین» ارتش سوریه که طی دو روز اخیر چند منطقه در ریف ادلب را هدف قرار داد، به دست ترکیه رسیده و سبب شده است که آنکارا جدول زمانی را بپذیرد که مد نظر دمشق است.

الاخبار با بیان اینکه ترکیه طی هفته گذشته تلاش دارد از مسکو وقت بخرد، تأکید کرد، پیشنهاد ترکیه در خصوص پایین کشیدن فیتیله عملیات ارتش سوریه به مدت یک ماه در ادلب است و در مقابل ترکیه هم متعهد می‌شود که «به هیئة تحریر الشام اعلام فشار کند که در برخی از محورها از خطوط درگیری [با ارتش سوریه] دور شده و در برخی محورها نیز مقرهای خود را تخلیه کند».

گزارشهای دریافتی حاکی از عدم پذیرش این پیشنهاد ترکیه است و گفته می‌شود که به آنکار هشدار داده شده که «ساعت صفر [آغاز عملیات ارتش] مشخص شده و تنها گزینه جایگزین این است که ترکیه گروههای مسلح [از جمله جبهه النصره] را مجبور کند که در مرحله نخست از مناطقی که مساحت آن یک سوم استان ادلب است عقب نشینی کند».

بنا بر این گزارش، دمشق بر این باور است که نقاط ایست و بازرسی که ترکیه در ادلب ایجاد کرده، تعهدات مترتب بر خود به ویژه پایان دادن به حضور گروههای ترویستی در اطراف این نقاط (به عنوان مرحله نخست تعهدات) را عملی نکرده است و این نقاط صرفا نقاط «اشغالی» به شمار می‌رود.

در خصوص عملیات ارتش سوریه در شمال این کشور که در راستای مقدمات عملیات ادلب است، نیروهای سوری در ریف شمالی حماه با عناصر تروریستی درگیر شده و شماری از آنان را از پای درآوردند.

در ریف شمال و شمال غربی حماه نیز ارتش سوریه با موشک «کورنیت» یک خودروی تروریستها را در اطراف شهرک «السرمانیه» هدف قرار داد که به کشته شدن سرنشینانش منتهی شد.

کما اینکه ارتش سوریه در روستای «زیزون» واقع در منطقه «سهل الغاب» در ریف غربی حماه با حملات توپخانه‌ای خود شماری از تروریستها را پای درآورد.
کد مطلب: 79833
مرجع : افکار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای