يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۵

شفافیت آراء نمایندگان بسیاری از مسائل را روشن می‌کند/بعید می‌دانم طرح شفافیت رای نقض حریم خصوصی وکلای ملت باشد

رئیس کمیسیون امنیت و سیاست‌ خارجی گفت: شفافیت آرای نمایندگان و عملکرد آنها می‌تواند بسیاری از مسائل را روشن کند و هر نماینده هم عقاید خود را به راحتی بیان کند.
۰
شفافیت آراء نمایندگان بسیاری از مسائل را روشن می‌کند/بعید می‌دانم طرح شفافیت رای نقض حریم خصوصی وکلای ملت باشد
مردم‌نيوز: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت و سیاست‌ خارجی با اشاره به طرح شفافیت عملکرد نمایندگان در مجلس، گفت: اکثر نمایندگان با این طرح موافق هستند و نباید از این موضوع سوءاستفاده کرد.

وی تصریح کرد: در زمان ارائه طرح یا لایحه‌ای به صحن علنی مجلس بر اساس قرعه‌کشی تنها چند نفر می‌توانند درباره آنها صحبت کنند، به طور مثال بنده هر روز ساعت 6 برای ایراد نطق 5 دقیقه‌ای آن هم درباره مسائل راهبردی ثبت نام می‌کنم، اما هنوز بعد از چند ماه نام من در قرعه‌کشی بیرون نیامده است.

فلاحت‌پیشه اظهار کرد: شفافیت آرای نمایندگان و عملکرد آنها می‌تواند بسیاری از مسائل را روشن کند و هر نماینده هم عقاید خود را به راحتی بیان کند.

نماینده مردم اسلام‌آباد بیان کرد: در صورت شفاف شدن آرا به عملکرد نمایندگان مشخص می‌شود تا چه میزان عملکرد یک نماینده با شعارهای انتخاباتی و مصاحبه‌های وی هماهنگ است، به طور مثال در جلسه سوال از رئیس جمهور اکثرا 4 (یعنی موافق با اظهارات روحانی ) می‌گفتند اما در نهایت رای نیاورد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این طرح به ویژه درباره عده‌ای که به دلیل ملاحظات و سوءاستفاده سیاسی و رسانه‌ای از بیان یک رای ملاحظه دارند هم اقدام خوبی است و بعید می‌دانم این طرح نقض حریم خصوصی و آزادی نمایندگان باشد.
کد مطلب: 84620
مرجع : خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای