سه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۴
شهردار تهران:

دنبال افتتاح پروژه‌های بزرگ نیستیم فکر آسایش مردمیم

شهردار تهران می گوید بر اساس نیازهای مردم پروژه های شهری برنامه‌ریزی می‌شوند.
۰
دنبال افتتاح پروژه‌های بزرگ نیستیم فکر آسایش مردمیم
مردم‌نيوز: شهردار تهران در حاشیه بازدید از پروژه ادامه بزرگراه صیاد به سمت شمال گفت: خوشبختانه این پروژه نسبت به بازدید قبلی که حدود یک ماه پیش از آن داشتم خیلی خوب پیش رفته است و مطمئنا اگر حادثه ای روی ندهد و انشاءاللله شرایط عادی باشد پروژه در مهرماه افتتاح خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که بزرگترین پروژه هایی که در ماه های آینده بهره برداری خواهید کرد چیست؟ گفت: یکی از بزرگترین اشتباهات مدیران شهری ما این است که به دنبال بزرگترین پروژه ها بودند و این متاسفانه شهر ما را ویران کرده است در حالی که گاهی باید به دنبال یک پروژه بسیار ساده بود که می تواند باعث رفاه و آسایش مردم شود. بنابراین تاکید من این است که روی بزرگترین ها تاکید نکنیم.

افشانی گفت: مثلا ببینید مشکل اصلی امروز شهر آلودگی هوا و ترافیک سنگین است اما در اولویت ها تلاش شده است بزرگراه ساخته شود که بیشتر ماشین جذب می کند و آلودگی بیشتری به وجود می آورد. در حالی که پروژه ها باید پاسخ به نیازهای مردم باشد.

وی در ادامه به چند پروژه مهم اشاره کرد و گفت: دو خط ۶ و ۷ قطار شهری که حدود ۵۰ کیلومتر از آنها مانده است انشاءآلله در سال ۹۸ تمام می شود. با تلاش گسترده مدیریت شهری منابع مالی لازم برای خط هفت که حدود ۷۰۰ میلیارد تومان بود، به شکل فروش اوراق مشارکت تامین شد و تلاش می کنیم ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان هم به همین شکل جذب کنیم که البته نصف آن را دولت تامین خواهد کرد.

افشانی با ذکر این نکته که شهرداری تهران هفته آینده بازدیدی از چند پروژه در منطقه دولت آباد جنوب شهر خواهد داشت، گفت: یک پروژه بسیار بزرگ داریم که چون در مرحله مقدماتی مطالعات است فعلا نام آن را نمی برم اما در پاسخ به سوال شما که دنبال پروژه بزرگ هستید اعلام می کنم که پروژه ایجاد کمربند سبز شمال تهران در ۱۲۵۰ هکتار ایجاد خواهد شد و زیرساخت های لازم آن فراهم شده است، برای ساخت مخازن آب آن مناقصه برگزار کرده ایم و انشاءالله درختان در آذر کاشته می شوند که در بهار سبز شوند و با این کار جلوی کوه خواری شمال تهران هم گرفته خواهد شد و این کار باعث تلطیف هوا می شود.

وی در پایان در پاسخ به سوالی دیگر درباره پروژه های نیمه تمام تهران گفت: با توجه به محدودیت مالی پروژه ها اولویت بندی شده است و آنها را بر اساس اولویت فعال خواهیم کرد. البته پروژه های خاصی داریم که حتی اگر پیشرفت کمی هم داشته باشند سعی می کنیم آنها را سریع تر به بهره برداری برسانیم.
کد مطلب: 85040
مرجع : خبرگزاری مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای