يکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۷
سرمربی تیم‌ملی والیبال:

نگران آینده والیبال ایران نیستم/ تا سال ۲۰۲۰ قرارداد دارم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: من نگران آینده والیبال ایران نیستم، چون می‌دانم که در سطح بالای جهانی باقی خواهد ماند.
۰
نگران آینده والیبال ایران نیستم/ تا سال ۲۰۲۰ قرارداد دارم
مردم‌نيوز: ایگور کولاکوویچ در مورد شکست ۳ بر صفر شاگردانش مقابل آمریکا در آخرین مسابقه ایران در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ اظهار داشت: من انتظار داشتم که بازیکنان برای هر امتیاز بجنگند. ما مسابقات قهرمانی جهان را با چند پیروزی خوب در وارنا شروع کردیم، ولی در صوفیه نتایج بدی گرفتیم. من انتظار داشتم که بازیکنانم به مبارزه ادامه بدهند و همین کار را هم کردند، ولی در کسب نتیجه موفق نبودند.

او در مورد نقاط ضعف تیمش گفت: در بازی مرحله دوم با بلغارستان، یک توپ سرنوشت ساز را در ست دوم از دست دادیم که نتیجه بازی را به سود این تیم رقم زد. بازیکنان من بعد از شکست در ست دوم این بازی مقابل بلغارستان و واگذاری این بازی به میزبان، اعتماد به نفس خود را از دست دادند. البته ما مشکلاتی در دریافت در مرحله دوم مسابقات داشتیم. این مشکل در تیم ما برطرف نشد و بازی به کانادا و آمریکا را نیز باختیم.

او ادامه داد: قصد بهانه تراشی ندارم، ولی فصل بسیار سخت و سنگینی را پشت سر گذاشتیم که پر از سفر و بازی‌های مختلف بود. علاوه بر این در طول مسابقات ما فرصتی برای تمرین نداشتیم در حالی که بایکنان من به تمرین زیاد نیاز دارند. آن‌ها می‌توانند نمایشی به مراتب بهتر از دیروز و امروز داشته باشند.

کولاکوویچ تصریح کرد: بازیکنان جوان تیم، شانس بازی در یک تورنمنت مهم را به دست آوردند. آن‌ها سختی‌های زیادی را تجربه کردند و پشت سر گذاشتند که به پیرفت آن‌ها کمک می‌کند. ما با ۲ پیروزی راهی مرحله سوم می‌شدیم.

او در مورد آینده والیبال ایران گفت: زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران شدم، داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران بود. ما نشست‌های مفصلی در مورد آینده والیبال ایران و توقعات او برگزار کردیم. او می‌خواست که نسل والیبال ایران را عوض کند، چون برخی بازیکنان، پا به سن گذاشته بودند و برای آینده والیبال ایران مفید نبودند. من برای نسل گذشته والیبال ایران، احترام زیادی قائل هستم، ولی تا ۳ ماه قبل، هیچکس نام مرتضی شریفی، توخته، صابر کاظمی و رضا حضرت پور را نشنیده بود. شاید خیلی از کارشناسان والیبال ایران از دعوت شدن آن‌ها به تیم ملی تعجب کردند. وکیلی، تیم نوجوانان ایران را به مقام قهرمانی جهان رسانده بود و ما باید از ستاره‌های این تیم استفاده می‌کردیم تا کسب تجربه کنند تا در کنار بازیکنان با تجربه تیم، آبدیده شوند.

وی ادامه داد: من نگران آینده والیبال ایران نیستم، چون می‌دانم که در سطح بالای جهانی باقی خواهد ماند. البته می‌دانم که کسب برخی نتایج برای هواداران والیبال ایران، دردآور است. هواداران توقع دارند که تیم ایران در جهان، اول باشد. رسیدن به چنین سطحی نیاز به زمان دارد و نمی‌شود که در مسابقات قهرمانی جهان، ناگهان به مدال طلا رسید. من ۹ سال سرمربی تیم ملی صربستان بودم و در ۳ دوره مسابقات انتخابی المپیک حضور داشتم. به همین خاطر تجربه چنین کار را دارم. بازیکنانی که من در سال ۲۰۱۱ به تیم ملی صربستان معرفی کردم در حال حاضر و پس از ۷ سال همراه تیم ملی صربستان در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی جهان حاضر هستند. خوشحالم که بازیکنان با تجربه تیم ملی ایران به خوبی از بازیکنان جوان حمایت می‌کنند.

کولاکوویچ در مورد قرارداد خود تصریح کرد: من تا سال ۲۰۲۰ با ایران قرارداد دارم، ولی ادامه همکاری ما بستگی به نظر فدراسیون والیبال ایران دارد.
کد مطلب: 85674
مرجع : خبرگزاری دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای