سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵

ترامپ: برای گفت‌و‌گو با ایران، زود است

طبق گزارش «بلومبرگ»، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با همتای فرانسوی خود در نیویورک به او گفته که تحریم‌ها علیه ایران تاثیرگذار بوده و حالا زود است که گفت‌و‌گو با این کشور در نظر گرفته شود.
۰
ترامپ: برای گفت‌و‌گو با ایران، زود است
مردم‌نيوز: رسانه آمریکایی به نقل از مقام‌های فرانسوی خبر داد که دونالد ترامپ در دیدار با همتای فرانسوی تحریم‌ها علیه ایران را تاثیرگذار خواند و گفته که اکنون برای در نظر گرفتن مذاکره با این کشور زود است.

«بلومبرگ» به نقل از مقام‌های فرانسوی جزئیاتی درباره دیدار روسای جمهور این کشور و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک منتشر کرده است.

به گفته این مقام‌ها، دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون درباره مسائل بین‌المللی از قبیل ایران، برجام، سوریه و مسائل تجارتی بین واشنگتن و پاریس رایزنی کردند.

کاخ سفید درباره این دیدار که یک ساعت به طول انجامید، بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد که دو طرف «درباره طیف گسترده‌ای از مسائل بین‌المللی شامل اوضاع سوریه، مقابله با تهدیدات ایران، ترویج تجارت منصفانه بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا صحبت کردند».

بنا بر گزارش بلومبرگ، مقام‌های فرانسوی که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که رئیس‌جمهور آمریکا در این دیدار نظر همتای فرانسوی خود را درباره مسائل مختلف جویا شد و به پاسخ‌های او گوش داد و «دنبال تقابل و تنش نبود».

بنا بر روایت این مقام‌ها، ماکرون و ترامپ درباره برنامه موشک بالستیک ایران و «مداخله منطقه‌ای» این کشور رایزنی کرده و به اتفاق درباره این موضوع به ابراز «نگرانی‌ مشترک» پرداختند.

در گزارش بلومبرگ آمده است که رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با همتای فرانسوی خود مدعی شده که «سیاست آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران نتیجه‌بخش بوده و اقتصاد این کشور ضعیف شده است در نتیجه خیلی زود است که گفت‌و‌گو و مذاکره با این کشور در نظر گرفته شود».

 این نقل و قول از سخنان رئیس‌جمهور آمریکا در شرایطی صورت گرفته که او بارها مدعی شده آماده «گفت‌و‌گو و دیدار با مقام‌های ایران» است و حتی در ادعایی بی اساس گفته که برای دیدار بدون هر گونه پیش شرطی آمادگی دارد.
کد مطلب: 85880
مرجع : خبرنگاران جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای