پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۷
سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان-2018؛

صالحی امیری با آیان دیدار و گفتگو‌ کرد

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در ادامه دیدارهای مهم خود با مسئولین ورزش دنیا عصر روز گذشته با رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری دیدار و‌گفتگو‌ کرد.
۰
صالحی امیری با آیان دیدار و گفتگو‌ کرد
در این دیدار که دکتر قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک و علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری نیز حضور داشتند، دکتر صالحی امیری در ابتدا به سابقه حضور آیان در وزنه برداری و ارتباط خوبش با فدراسیون ایران اشاره کرد و گفت: از طریق دوستان مختلف و علی مرادی در جریان ارتباط خوب شما با وزنه برداری ایران و حمایتهایتان از قهرمانان ایرانی قرار گرفته ام. ضمن تقدیر و‌ تشکر امیدوارم که همانند قبل در کنار وزنه برداری ایران باشید و‌ حمایتهای خود را بیشتر کنید.

وی در ادامه به کاهش سهمیه های المپیک اشاره کرد و گفت: این تصمیم به نوعی بی عدالتی در حق جوانان و‌ قهرمانانی است که چشم به درخشش در المپیک ۲۰۲۰ دارند. چرا باید آنها به دلیل اشتباهات گذشتگان این فرصت بزرگ، استثنایی و تکرار نشدنی را از دست بدهند؟ از شما بعنوان فردی ورزشی، مدیر و بانفوذ در IOC در خواست دارم رایزنی برای تجدید نظر در این تصمیم را انجام دهید.

بحث بعدی که از سوی دکتر صالحی امیری مطرح شد تامین تجهیزات وزنه برداری و درخواست گنجاندن مسابقات جام فجر در تقویم فدراسیون جهانی جهت بالا رفتن اعتبار آن بود که آیان در این زمینه قول حمایت و‌همکاری ویژه را داد.

صالحی امیری در پایان این دیدار با تاکید بر جایگاه بالای وزنه برداری ایران یادآور شد: خودتان هم قبول دارید و‌ بارها گفته اید که وزنه برداری ایران یکی از ستونهای اصلی این رشته در جهان است، بنابراین درخواست داریم که حمایتمان کنید تا چند کرسی ارزشمند آسیایی و‌جهانی به افراد لایق فدراسیون ما تعلق یابد.

تاماش آیان نیز در این دیدار حضور دکتر صالحی امیری در کمیته ملی المپیک را فرصتی مغتنم برای ورزش کشور برشمرد و گفت: از طریق دوستان و سفارت ایران مطلع شدم که شما از مدیران لایق و افراد بانفوذ ایران هستید که حضورتان برای ورزش ایران و وزنه برداری بسیار ارزشمند خواهد بود. IWF در کنار ایران بوده و خواهد بود و مطمئن باشید که با همکاری کمیته ملی المپیک می توانیم روزهای درخشان وزنه برداری ایران را مجددا تکرار کنیم.

وی ضمن تاکید بر کنترل و نظارت هرچه بیشتر بر بحث‌دوپینگ گفت: برای تامین تجهیزات و‌هم‌حمایت از کاندیداهای شما فعالیت خواهم کرد. درخصوص‌افزایش سهمیه المپیک هم گرچه  کاری سخت و‌ مسیری ناهموار است اما تمام تلاشم را می کنم، چرا که اعتقاد دارم حضور پرتعداد وزنه برداران مطرح همانند وزنه برداران شما بر کیفیت و‌ جذابیت بازیها می افزاید.
کد مطلب: 88012
مرجع : خبرگزاری برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای