چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۲

ماکرون: اتحادیه اروپا هرچه ممکن بود را برای توافق برگزیت ارائه کرد

رئیس جمهور فرانسه در واکنش به رای مخالف پارلمان انگلیس به توافق برگزیت گفت که اتحادیه اروپا هر آنچه را که ممکن بود برای توافق برگزیت ارائه کرد.
۰
ماکرون: اتحادیه اروپا هرچه ممکن بود را برای توافق برگزیت ارائه کرد
مردم‌نيوز: «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه بامداد چهارشنبه به رای مخالف پارلمان انگلیس به طرح دولت این کشور برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا واکنش نشان داد.
رئیس جمهور فرانسه گفت:« اتحادیه اروپا هر آنچه را که ممکن بود برای توافق برگزیت ارائه کرد».
از سوی دیگر ایرلند نیز اعلام کرد که آماده سازی خود برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون هیچگونه توافقی را تشدید می‌بخشد
 پارلمان انگلیس شامگاه سه‌شنبه با ۴۳۲ رأی مخالف و ۲۰۲ رأی موافق، طرح دولت این کشور برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رد کرد.
این رأی‌گیری حساس، بعد از ۸ روز گفت‌وگو میان قانونگذاران انگلیسی برگزار شد. «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس در جلسه سه‌شنبه مجلس عوام خطاب به نمایندگان گفت رأی آنها مسیر نسل‌‌‌های آینده را مشخص خواهد کرد.
این طرح که میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مورد توافق قرار گرفته قرار است ساز و کار خروج انگلیس از این اتحادیه را مشخص کند. اجرایی شدن این طرح به تصویب پارلمان انگلیس نیاز داشت، اما از آنجا که جریان‌های مختلف سیاسی در انگلیس به شدت از آن انتقاد کرده بودند، شکست آن در پارلمان قطعی به نظر می‌رسید.
«ترزا می» با این رأی، متحمل سنگین‌ترین شکست از پارلمان در طول تاریخ انگلیس شده است. «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر بعد از این رأی‌گیری، طرح رأی عدم اعتماد به ترزا می را تقدیم پارلمان کرد. این رأی‌گیری چهارشنبه انجام خواهد شد.
 
کد مطلب: 94020
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای