يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۰
وزارت دفاع روسیه:

بمب‌افکن B-52 آمریکا پس از شناسایی توسط پدافند هوایی روسیه از مسیر خود بازگشت

وزارت دفاع روسیه خبر داد که یک بمب‌افکن راهبردی B-52H آمریکا پس از شناسایی شدن توسط دفاع هوایی روسیه در نزدیکی مرزهای آبی این کشور، از مسیر خود بازگشت.
۰
بمب‌افکن B-52 آمریکا پس از شناسایی توسط پدافند هوایی روسیه از مسیر خود بازگشت
مردم‌نيوز: وزارت دفاع روسیه روز شنبه خبر داد که یک بمب افکن B-52H نیروی هوایی آمریکا در روز 15 مارس (جمعه 24 اسفند) بر فراز آب‌های بین‌المللی دریای بالتیک و به موازات آب‌های منطقه‌ای روسیه پرواز کرد.
بر اساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، این هواپیما در فاصله 150 کیلومتری با مرزهای آبی روسیه پرواز می‌کرد و زمانی که دفاع هوایی روسیه در حالت جنگی شروع به ردیابی این هواپیما کرد، بلافاصله از مسیر خود بازگشت.
پیشتر، منبع ردیابی آنلاین هواپیما، گزارش داده بود که بمب افکن B-52H نیروی هوایی آمریکا که قابلیت حمل بمب هسته‌ای را دارد و با شماره 61-0009 ثبت شده، بر فراز دریای بالتیک به پرواز در آمده و به شبیه‌سازی بمباران پایگاه ناوگان بالتیک روسیه پرداخته است.
سال 2017 و آخرین باری که بمب افکن B-52H در نزدیکی مرزهای روسیه بر فراز دریای بالتیک به عملیات پرداخته، نیروی دفاع هوایی روسیه یک جنگنده سوخو-27 را به پرواز در آورد و از پیشروی این بمب‌افکن جلوگیری کرده و آن را تا بیرون رفتن از منطقه، مشایعت کرد.
آمریکا و متحدان ناتویی آن، از سال 2014 و پس از بحران اوکراین، حضور مداوم خود در نزدیکی مرزهای روسیه را افزایش داده‌ و رزمایش‌های خود در منطقه را افزایش داده و تعداد نیروهای خود در کشورهای بالتیک از جمله لهستان و رومانی را افزایش داده‌اند.
ارتش روسیه همواره پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا و پهپادهای شناسایی در نزدیکی مرزهای خود در بالتیک و دریای سیاه و نزدیک مرزهای روسیه در دریای مدیترانه را زیر نظر دارد.
بر اساس آمارها، شبکه دفاع هوایی روسیه در سال 2018 پرواز بیش از هزار هواپیمای جاسوسی خارجی و پهپادهای خارجی در نزدیکی مرزهای روسیه را شناسایی کرده است.
 
کد مطلب: 99415
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای