پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶

اصلاح نگاه به انتخابات

اختصاصی مردم نیوز
نتیجه انتخابِ ما ملت به خودمان برمی‌گردد و فردای انتخابات، جز حاصل انتخاب خود، چیز دیگری نباید انتظار داشته باشیم.
۲
اصلاح نگاه به انتخابات
مردم‌نيوز: هر کسی در طول زندگی خود به مواقعی می رسد که باید بین چندین گزینه، یکی را انتخاب نماید. بعضی مواقع، انتخاب سخت نیست زیرا اهمیت چندانی برای شخصِ انتخاب کننده ندارد. اما گاهی انتخاب یک گزینه، بسیار مهم و تعیین‌کننده می باشد زیرا در سرنوشت افراد موثر می باشد در این صورت انتخاب سخت می شود و هر اندازه موضوع انتخاب تعیین کننده تر باشد انتخاب نیز سخت تر خواهد شد.

چند نمونه انتخاب سخت و شایع هر انسان که می توان بعنوان حساس ترین انتخاب ها دانست: انتخاب همسر، انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شغل و ... است که باید بین چندین گزینه یک گزینه را انتخاب نمایند؛ لذا انسان های عاقل و هوشمند، نهایت سعی خود را می کنند تا بی‌گُدار به آب نزنند و احساسی تصمیم نگیرند؛ بلکه پیرامون انتخاب گزینه های خود از منابع مختلف تحقیق کرده و به انسان های با تجربه مراجعه نمایند تا بهترین انتخاب را داشته؛ زیرا این انتخاب ها در سرنوشت و مسیر زندگی بسیار تعیین کننده‌اند.

اگر کسی در انتخاب موضوعات مهم زندگی خود، اهمال و سستی نماید دیگر او تعیین کنندۀ سرنوشت و نتایج انتخاب خود نیست، بلکه این سرنوشت و انتخاب او هستند که برایش تعیین کننده خواهند بود و او ناچار از پذیرش آنهاست.
امام باقر علیه السلام می فرمایند:  مَنِ ائْتَمنَ غیرَ مُؤتَمَنٍ فلا حُجّةَ له علَی اللّه .
"کسی که غیر امین را امین و معتمد شمارد، حجّتی بر خدا ندارد." کافی جلد 5 ص 299
انتخابات در یک کشور اعم از انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و ... از نوع انتخاب هایست که نه تنها بر سرنوشت انتخاب کننده، بلکه بر سرنوشت یک کشور و گاهی برسرنوشت نسل های آینده آن کشور نیز تأثیرگذار است.
لذا ملت انتخابگر گاهی با انتخاب اصلح می توانند یک کشور را به ده ها سال جلوتر ببرند و گاهی با انتخاب اشتباه، کشور را به ده ها سال به عقب برگردانند.

نتیجه انتخابِ ما ملت به خودمان برمی‌گردد و فردای انتخابات، جز حاصل انتخاب خود، چیز دیگری نباید انتظار داشته باشیم. باید انتخاب درست و با تحقیق انجام دهیم.
باید نگاه خود را به انتخابات اصلاح کنیم تا در آینده از دیگران نخواهیم نتیجه انتخاب ما را اصلاح کنند.
 
 
کد مطلب: 133867
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای