سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۲

چرا شما مثل ما شیشلیک نمی‌خورید آقای قالیباف!؟

بانیان وضع موجود با اصرار بر ادامه گرانی‌ها به تکرار آبان۹۸ می‌اندیشند
محمدباقر نوبخت، از چهره‌های نزدیک به مرحوم هاشمی، فعال اصلاح‌طلب و رئیس سازمان برنامه و بودجه، اخیراً طی نامه‌ای به سخنان قالیباف واکنش نشان داد.
۰
چرا شما مثل ما شیشلیک نمی‌خورید آقای قالیباف!؟
قالیباف به تازگی در نطقی در مجلس گفته بود: "تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سیاست‌های پولی و بانکی، نظام بودجه‌ریزی، اختصاصِ ارز ترجیحی، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی‌تفاوتی نسبت به گرانی‌ها و رها کردن بازار و بی‌توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.
نوبخت هم در بخش کلیدی نامه خود علیه قالیباف نوشته است: مردم ایران به‌جای اعانه و یارانه از مدیران خود رفع تحریم و برداشتن زانوی زور از گلوی اقتصاد ایران را با حفظ عزت‌ملی طلب می‌کنند.[۵]
*سخنان نوبخت یک منطق ساده را زیر پا گذاشته و آن اینکه کارنامه جریان حامی کرنش ذلیلانه و مذاکره در هر شرایطی! که با شعار "لغو تمام تحریم‌ها" از مردم رأی گرفت هم‌اکنون اظهر من الشمس است.
و مردم نیز در حال لمس تحریم‌های بیشتر، گرانی‌ها، قرنطینه پلیسی و بی‌تفاوتی نسبت به معیشتشان که تماما دستپخت همین آقایان است، هستند.
پس چرا نوبخت بر ادامه همین راه اصرار می‌ورزد و تقلا می‌کند تا بر دهان کارآمدان، مدیران جهادی و کسانی که برای برون رفت از وضع موجود؛ کارنامه و راه‌حل‌های قابل اثبات دارند خاک بپاشد!؟
پاسخ مشخص است...
نوبخت بنا به ژنی که از اصلاح‌طلبان به ارث برده؛ مأمور است و معذور!
او مجبور است از معدود آدم‌هایی دفاع کند که باید برای کار کردن شیشلیک بخورند و البته اگر هم کار نکردند تقصیر تحریم‌هاست!
مدافع مرحوم هاشمی در انتخابات ۸۴، باید مدافع برخی مدیران نجومی‌بگیر و سیاه‌نمای دولت آقای روحانی باشد که منتظر "تکرار آبان۹۸" هستند.
نوبخت بهتر از هرکسی می‌داند که اگر گلوی اژدهای گرانی و ناکارآمدی توسط مدیران جهادی فشرده شود؛ دیگر هیچ بازار داغ و بستری برای تکرار آبان ۹۸، داعیه نامشروع بودن نظام اسلامی و تحریم انتخابات باقی نخواهد ماند.
و از همین روست که به میانه میدان آمده تا با زبان و قلم به جنگ قالیباف برود... تا شاید از فروش بلیط این نمایش روحوضی، آتشی بر قلیان مردان هسته سخت اصلاحات عیان شود.
لازم به تأکید است که طبق تأکیدات مکرر کارشناسان خبره کشور و خاصّه مقام معظم رهبری؛ اثر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران کمتر از میانگین ۳۰ درصد است.
ضمن اینکه باز هم طبق تأکید رهبر معظم انقلاب، بسیاری از گرانی‌های فعلی در بازار بی‌دلیل هستند.
و این یعنی اینکه به تحریم ربطی ندارند و در پشت پرده آنها جرمی ضد امنیتی در حال وقوع است.
این مقایسه نشان می‌دهد که صحبت‌های قالیباف که علت مشکلات را در داخل کشور می‌داند انطباق بیشتری با عقلانیت دارد تا صحبت‌های نوبخت که علت مشکلات و گرانی‌ها را تحریم معرفی می‌کند!
نامه سراسیمه نوبخت به قالیباف البته گویا نیم‌نگاهی هم به گزینه استتار دارد... استتاری که قرار است جرم دست‌های آلوده‌ای که بر قیمت‌ها نظارت نمی‌کنند.
جالب آنکه در میمنه و میسره اردوگاه اصلاحات رخدادهای عجیبی در جریان است.
از یکسو فردی مثل نوبخت با تأکید بر داخلی نبودن علت گرانی‌ها بر ادامه وضع موجود اصرار می‌ورزد و از سوی دیگر ستادی‌های چپ دائما مشغول دادن "آدرس خیابان" به مردم هستند. هدف این دو جناح فرماندهی نیز اگرچه در کلان خود فتنه اقتصادی را دنبال می‌کند اما در میانه راه به "ترور مدیریت جهادی" نیز می‌انجامد...
کد مطلب: 162416
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای