دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷

صوت/از بصیرت ۹ دی تا بصیرت نافذ حاج قاسم

مهدی جهان تیغی در رادیو گفت‌وگو با اشاره به حماسه 9 دی بیان کرد: مردم با فتنه 88 به رشدی رسیدند که حتی حوادثی مانند آن، نمی تواند به کشور آسیب بزند.
۰
صوت/از بصیرت ۹ دی تا بصیرت نافذ حاج قاسم
مردم‌نيوز: برنامه «گفتگوی سیاسی» رادیو گفت‌وگو با موضوع بررسی مولفه های حصول بصیرت و دستاوردهای آن و با حضور مهدی جهان تیغی، روزنامه نگار و کارشناس مسائل سیاسی به روی آنتن رفت.

جهان تیغی با بیان اینکه بصیرت در عرصه های گوناگون، تعاریف مختلفی دارد، گفت: در حوزه سیاسی، بصیرت یک آگاهی و هوشمندی و هوشیاری در برخورد با حوادث و پدیده های سیاسی و اجتماعی است. بصیرت هر چقدر از سیر سیاسی به سمت اجتماعی سوق داده می شود، پیچیده تر می شود.
 

وی با اشاره به اینکه بصیرت در مقابل نقطه غفلت و ناآگاهی قرار دارد، اظهار کرد: بر اساس تعریفی که از بصیرت پس از انقلاب ارائه داده ایم، در دو حوزه می توانیم آن را کسب کنیم و در این سال ها نیز ثابت شده است این دو حوزه دارای جایگاه مهمی است. یک حوزه مربوط به جهان بینی افراد است. افراد اگر معتقد به خداوند باشد و یا خلاف آن اعتقاد داشته باشد، اساس نگاه شان به دنیا متفاوت باشد. در حوزه نگاه به خدا، آخرین مسئله اسلام است یعنی مبانی اصلی در حوزه دین کامل نباشد، بصیرت اتفاق نمی افتد.

این روزنامه نگار اسلام سیاسی را به عنوان جهان بینی دوم، یک معیار برای بصیرت دانست و عنوان کرد: با این نگاه می توانیم از بسیاری از حوادث روز مطلع شویم و سرآغاز آن نیز کسب آگاهی ها و اطلاعات و اخبار است.

وی با تصریح بر این موضوع که بصیرت واقعی و مبنایی، وقتی تقابل جبهه حق و باطل شکل می گیرد، صورت می گیرد، گفت: کسی که بتواند جبهه حق را تشخیص دهد می تواند صاحب یک بصیرت واقعی و عینی شود. انقلاب اسلامی چون در جبهه حق قرار گرفته است، هر نوع تقابلی که با بیرون و عوامل داخلی دشمن ایجاد می کند، سبب افزایش بصیرت در ملت ایران می شود.

این کارشناس مسائل سیاسی، ملت ایران را از بصیرترین ملت های جهان دانست و عنوان کرد: ملت ایران در جبهه حق قرار دارند و حق باطل مستقیما با تقابل در این جبهه حق است. در حقیقت انقلاب اسلامی در یک جبهه ایستاده است و کل جبهه باطل در مقابل آن قرار گرفته است.

وی افزود: هر نوع حادثه ای که از ابتدای انقلاب داشته ایم، سبب رشد بصیرت در ملت ایران شده است. جورج سوروس که پدر انقلاب های مخملی است در مقابل خبرنگار به صراحت می گوید تا پایان سال 2010 ایران دچار فروپاشی می شود اما وقتی این اتفاق رخ نمی دهد یعنی بصیرت بسیار بزرگی در ایران رخ داده است.

این روزنامه نگار با اشاره به حماسه 9 دی بیان کرد: مردم با فتنه 88 به رشدی رسیدند که حتی حوادثی مانند آن، نمی تواند به کشور آسیب بزند در حالی که اگر حوادثی مشابه آن در کشور دیگری رخ می داد، می توانست آن کشور را از بین ببرد.

مدیر مسئول جهان نيوز افزود: بصیرت سیاسی حاج قاسم سلیمانی چند پایه دارد و اصلی ترین این پایه آن است که ایشان انقلاب و اسلام را دو روی یک سکه می دانند و بین اسلام و انقلاب اسلامی هیچ تفاوتی قایل نیستند.

وی افزود: در دیدگاه بصیرتی حاج قاسم آمریکا دشمن داصلی است و نباید نباید دشمن را به دو قسمت متفاوت تبدیل کرد.

مدیر مسئول جهان نيوز تصریح کرد: در دیدگاه فرمانده شهید سپاه قدس، ولایت فقیه محور بصیرت هست و شهدا از پایه‌های اصلی بصیرت در شرایط کنونی هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان نیز تاکید کرد: جمهوری اسلامی در بصیرت افزایی جهان اسلام کارنامه مشخصی دارد و حاج قاسم در قله این بصیرت قرار دارد.
 
کد مطلب: 169568
مرجع : جهان نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای