دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

ترامپ بریتانیا در آستانه برکناری

فشارها بر نخست وزیر انگلیس بر سر ماجرای نوسازی آپارتمان محل سکونتش رو به افزایش است.
۰
ترامپ بریتانیا در آستانه برکناری
مردم‌نيوز: فشارها بر «بوریس جانسون » نخست وزیر انگلیس بر سر ماجرای نوسازی آپارتمان محل سکونتش رو به افزایش است و کمیسیون انتخاباتی بریتانیا تحقیق بر سر نحوه تامین هزینه نوسازی آپارتمان محل سکونت جانسون را آغاز کرده است.
بوریس جانسون مدعی است که شخصاً هزینه نوسازی آپارتمان خود در ساختمان کنار محل کار خود در «داونینگ استریت» در لندن را پرداخت کرده است.
او به همراه کری سیموندز و فرزند مشترکشان در این آپارتمان در ساختمان شماره ۱۱ خیابان «داونینگ» زندگی می کند.
نخست وزیر انگلیس متهم شده است که هزینه نوسازی این آپارتمان را با قرض گرفتن از یکی از کمک کنندگان مالی به حزب محافظه کار تامین کرده است.
در همین رابطه «داگلاس راس» رهبر محافظه کاران در اسکاتلند، گفته که جانسون در صورت اثبات تخلفش در این ماجرا باید از سمت خود کناره گیری کند.
داگلاس راس در این باره گفت: فکر کنم که مردم از کسی که عالی ترین مقام اجرایی کشور را در اختیار دارد انتظار رعایت بالاترین معیارها را دارند. به همین دلیل فکر می کنم توجه آنها به تحقیقی که در جریان است جلب شده است و در انتظار پاسخ هستند.
سخنان رهبر محافظه کاران در اسکاتلند در حالی بیان می شود که قرار است روز پنجشنبه شش می (۱۶ اردیبهشت) انتخابات محلی در اسکاتلند برگزار شود.
رسانه های بریتانیا پیش از این گزارش داده بودند که هزینه نوسازی آپارتمان بوریس جانسون رقمی معادل ۲۳۰ هزار یورو بوده است. نخست وزیران انگلیس به طور سنتی در آپارتمانی در مقر نخست وزیری در ساختمان شماره ۱۰ «داونینگ استریت» سکونت داشتند اما در سالهای اخیر آنها آپارتمانی بزرگتر در ساختمان کناری را که مقر وزارت دارایی است برای سکونت انتخاب کرده اند. 
 
کد مطلب: 181001
مرجع : افکار نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای