سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۸
گزارش/

در ماه انتخابات چه پولی به حساب مردم واریز می‌شود؟ / ۴ واریزی در خرداد

در ماه آینده که انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود قرار است دو یارانه نقدی و معیشتی واریز شود، واریزی‌های دیگر خرداد چیستند؟
۰
در ماه انتخابات چه پولی به حساب مردم واریز می‌شود؟ / ۴ واریزی در خرداد
مردم‌نيوز:
تنور انتخابات در حال داغ شدن است و از روز هفت خرداد تبلیغات نامزدهای ریاست‌جمهوری شروع می‌شود و تا روز ۲۶ خرداد ادامه دارد؛ در این بازه زمانی دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
یارانه معیشتی بنزین
این یارانه همانند زمانبندی ماه‌های اخیر در روز دوشنبه ۱۰ خرداد به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. یارانه‌بگیران معیشتی حدود ۶۰ میلیون نفر هستند و در ماه آینده نوزدهمین مرحله این یارانه را دریافت می‌کنند.
مبلغ این یارانه برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.
 
هفت میلیون خانواری که یارانه بنزین می‌گیرند در پاییز پارسال مرحله دوم وام یک میلیون تومانی دریافت کردند که ششمین قسط آن به مبلغ ۳۵ هزار تومان از یارانه این ماه خانوار کسر می‌شود.
یارانه نقدی
سرپرستان خانوار حدود ۷۸ میلیون نفر در روز پنجشبنه ۲۰ خرداد صد و بیست و چهارمین مرحله یارانه نقدی را دریافت می‌کنند.
مبلغ این یارانه به طور ثابت همان ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان به ازای هر نفر است، اما از آنجایی که ۲۱ میلیون خانوار در بهار پارسال مرحله اول وام یک میلیون تومانی را دریافت کردند اقساط آن را از طریق یارانه نقدی پرداخت می‌کنند.
 
در این ماه دوازدهمین قسط از اقساط مرحله اول وام کرونا از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده‌اند کسر می‌شود.
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی معمولا از روز ۲۰ هر ماه آغاز می‌شود و براساس حروف الفبا تا پایان همان ماه این واریزی انجام می‌شود. این زمانبندی احتمالا در خرداد نیز رعایت می‌شود.
سود سهام عدالت
برای واریز ۵۰ درصد دوم سود دارندگان سهام عدالت از ابتدای سال مسئولان چندین بار وعده داده‌اند اما عملی شد، ابتدا بعد از تعطیلات نوروز، قبل از ماه رمضان، تا پایان ماه رمضان و شب عید فطر از جمله وعده‌های سهام عدالتی است اما هیچ کدام اجرایی نشده است.
تا امروز نیز زمان جدیدی اعلام نشده، اما زمزمه‌هایی از واریز ۳۰ درصد از ۵۰ درصد دوم شنیده می‌شود. یعنی از ۵۰ درصدی که باید واریز شود ۳۰ درصدش به زودی واریز شود و ۲۰ درصد باقی مانده بعدا پرداخت شود.
مرحله دوم سود سهام عدالت برای سهام یک میلیون تومانی، ۱۸۶ هزار تومان و برای سهام ۵۳۲ هزار تومانی، ۹۹ هزار تومان است که ۳۰ درصد آن برای سهام یک میلیون تومانی ۵۶ هزار تومانی و برای سهام ۵۳۲ هزار تومانی حدود ۳۰ هزار تومان است.
اما از ابتدا سهامداران معتقد بودند سود سهام عدالت تا زمان انتخابات واریز نمی‌شود، بنابراین اگر تا پایان این هفته انجام نشود به احتمال زیاد تا پایان خرداد پرداخت می‌شود.
 
کد مطلب: 181188
مرجع : تجارت نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای