سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۴۴
سکوت مجامع جهانی/

ادامه بمباران غزه برای نهمین روز متوالی/ شمار شهدای غزه به ۲۱۲ تن رسید

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه شنبه برای نهمین روز متوالی بمباران مناطق مختلف نوار غزه را ازسرگرفتند.
۰
ادامه بمباران غزه برای نهمین روز متوالی/ شمار شهدای غزه به ۲۱۲ تن رسید
مردم‌نيوز:
خبرنگار الجزیره اعلام کرد که تنها طی چند ساعت گذشته، بیش از ۲۰ نقطه در شرق و شمال شهر غزه بمباران شده است.
هواپیماهای جنگی اسرائیلی در این حملات مناطق شرقی، شمالی، جنوب خان یونس و غرب شهر غزه و محله النصر در این باریکه را بمباران کردند.
همچنین ارتش رژیم صهیونیستی در حملات صبح امروز مجتمع دولتی انصار در محله الکتیبه در غرب شهر غزه و آپارتمانی را که شامل دفتر امور اسرای فلسطینی است هدف قرار داد.
علاوه بر این قایق های رزمی اسرائیلی ساحل شهر غزه را با تعدادی موشک بمباران کردند.
هواپیماهای اسرائیلی همچنین خانه‌ای را در نزدیکی برج‌های المقوسی در غرب غزه بمباران کردند.
این حملات تاکنون تلفات جانی در پی نداشته است.
همزمان آژانس امداد و کار ملل متحد "آنروا" اعلام کرد که بیش از ۴۳ هزار نفر در نوار غزه از ترس حملات ارتش رژیم صهیونیستی به ۵۳ مدرسه وابسته به این آژانس پناه برده‌اند.

سرعت حملات ارتش این رژیم در مقایسه با شب‌های گذشته کندتر شده است اما حمله همچنان ادامه دارد.
وزارت بهداشت غزه پیش از این از شهادت ۲۱۲ فلسطینی از جمله ۶۱ کودک و ۳۶ زن و زخمی شدن ۱۴۰۰ تن با جراحات مختلف در نتیجه حملات مداوم در نوار غزه از دهم ماه مه خبر داد.
از سوی دیگر ، شرکت پخش رسمی اسرائیل"کان" گزارش داد که یک سرباز اسرائیلی بر اثر اصابت خمپاره زخمی شده است.
اعتصاب سراسری
در این راستا جنبش مقاومت اسلامی حماس طی بیانیه‌ای عموم فلسطینیان در قدس، کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی را به اعتصاب سراسری طی امروز سه شنبه و برپایی راهپیمایی‌های گسترده به سمت نقاط درگیری با اشغالگران اسرائیلی و مسدود کردن تمامی جاده‌ها و مسیرها به روی شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست دعوت کرد.
این جنبش تاکید کرد که ملت فلسطین به آزادی سرزمین خود امیدوار است و حمایت از مقاومت، تنها راه پایان دادن به جنایات دشمن و تعدی علیه محله شیخ جراح، مسجد الاقصی و غزه است.
حماس بیان کرد که در این لحظات تاریخی تمامی فلسطینیان باید دست به دست هم داده و این راه را با عزم و اراده‌ای پولادین ادامه دهند و دشمن را مجبور کنند که حقوق این ملت را به رسمیت شناخته و به جنایات خود علیه آن پایان دهد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این جنبش ضمن ستودن مقاومت و پایداری فلسطینیان در سرتاسر فلسطین، تاکید کرد که شعارهای حمایت‌آمیز از مقاومت در کرانه باختری و اصرار ساکنان غزه به حمایت از مقاومت به رغم ادامه جنایات وحشیانه دشمن، بیانگر این است که جهت قطب نمای این ملت واضح و روشن است و مقابله همه جانبه با دشمن زوال و نابودی آن را نزدیک‌تر خواهد کرد.
 
کد مطلب: 181196
مرجع : ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای