شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۶

شکست نیروی هوایی آمریکا در آزمایش موشک هایپرسونیک

نیروی هوایی ایالات متحده اعلام کرد که شلیک آزمایشی سلاح جدید مافوق صوت خود از هواپیمای بمب افکن با شکست مواجه شده است.
۰
شکست نیروی هوایی آمریکا در آزمایش موشک هایپرسونیک
به گزارش مردم‌نيوز: نیروی هوایی ایالات متحده در اطلاعیه ای که این حادثه را "عقب نشینی در نشان دادن پیشرفت خود در توسعه سلاح های مافوق صوت" خواند اعلام کرد که سلاح واکنش سریع هوایی AGM-183A ، معروف به ARRW با اصطلاح "Arrow") ) نتوانست از یک بوئینگ بی-۵۲ استراتوفورترس طی آزمایش 5 آوریل در محدوده دریایی پوینت موگو در سواحل کالیفرنیا موفقیت آمیز باشد. این آزمایش میتوانست اطمینان عملیاتی شدن این سلاح را دهد.

مقامات گفتند: "پرتاب موشک آزمایشی نتوانست تکمیل شود و به صورت ایمن در هواپیما نگه داشته شد که به پایگاه نیروی هوایی ادواردز بازگشت."

ژنرال هیت کالینز ، افسر اجرایی برنامه اداره تسلیحات ، گفت: "گرچه عدم پرتاب ناامیدکننده بود ، اما آزمایش اخیر اطلاعات ارزشمندی را برای یادگیری و ادامه کار فراهم کرده است.
در ژوئن 2019 ، این نیرو اولین پرواز آزمایشی ایستای سلاح واکنش سریع هوایی را انجام داد که توسط شرکت لاکهید مارتین در حال توسعه است. در اعلامیه منتشر شده ، نیروی هوایی هنوز پیش بینی تحویل سلاح مافوق صوت معمولی را در اوایل دهه 2020 دارد.

این سلاح از تلاش های پروژه تقویت تاکتیکی آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی استفاده می کند ، که در آن یک وسیله نقلیه بدون سرنشین قبل از جدا کردن محموله خود و رفتن به سمت هدف مورد نظر ، به سرعت بالایی می رسد. گرچه سلاح واکنش سریع هوایی یک وسیله تقویت کننده را به کار می گیرد. لاکهید در آن زمان گفت که بررسی اولیه این سلاح در مارس 2019 به پایان رسید.

مأموریت روز دوشنبه هشتمین آزمایش پرواز برای این برنامه بود. هفت پروازقبلی که شامل رهاسازی موشک نبود و اهداف آن شامل رهاسازی ایمن وسیله تقویت کننده از B-52 و ارزیابی عملکرد آن ، از جمله نحوه جدا شدن موشک از محل خارجی خود در بدنه هواپیما، قبل از ضربه حامل گلاید کننده برای  به حرکت درآوردن موشک بود.سخنگوی لاکهید "به دلیل طبقه بندی بودن برنامه" سوالات خود را به نیروی هوایی ارجاع داد.

نیروی هوایی گفت: از آنجا که این وسیله در داخل بمب افکن به ادواردز بازگشت ، مهندسان و آزمایشگران قبل از بازگرداندن نمونه اولیه برای آزمایش، نقص فنی را بررسی می کنند. در سال 2020 ، این نیرو برای انتقال منابع بیشتر به برنامه این سلاح هایپرسونیک، برنامه سلاح تهاجمی متعارف  خود را که به HCSW معروف است (Hacksaw تلفظ می شود) لغو کرد. پنتاگون علاقه زیادی به تولید سلاح های مافوق صوت نشان داده است ، این سلاح ها با سرعت بیش از 5 برابر صوت حرکت می کنند و می توانند به عنوان عوامل بازدارنده هنگام پاسخ به درگیری از صدها مایل دورتر عمل کنند.
 
کد مطلب: 181211
مرجع : military
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *

چند رسانه ای